Pradžia / Kosmetika / Pasikeitimai
Koliažai

Pasikeitimai

Reikia nedaug, kad sukeltum šypseną, ir pakanka šypsenos, kad viskas taptų įmanoma.
Z. Sesbronas

Mano šypsena man niekada nebuvo graži. Na, gal ne pati šypsena, o dantys. Todėl iki šiol elgiuosi kaip daugelis pažįstamų – šypsausi ne plačia burna, o tik lūpomis. Taip, kartais kažkieno pasakytas sąmojis ar kitokia ypatingai juokinga situacija priverčia mane nusijuokti taip, kad apie dantų slėpimą pagalvoju tik po kurio laiko. Bet… Prisimenu ir šypsena vėl tampa santūresnė.

Neabejoju – mes sau dažnai esame per daug kritiški. Kritiškesni nei reikėtų būti. Juk, atidžiau pasižiūrėjus į veidrodį, supranti, kad  iš tiesų dantys yra lygūs, gana balti, sveiki. Na, bet jų forma kiek skirtinga. Tarpai tarp dantų nevienodi. Balta spalva ne visai akinančio baltumo. Bet argi tai – katastrofa? Ir ką gi tokio man duos lygesni, labiau baltesni, vienas į kitą panašūs dantys?

„Pasitikėjimą savimi“, – atsakė neseniai pas odontologus apsilankiusi draugė, pridurdama, kad dabartinėmis medicinos priemonėmis gana nesudėtingai galima sukurti tikrą estetinį stebuklą.

Jos nuomone, diskutuoti apie tai, ar verta tvarkytis dantis kai jų vaizdas apskritai neatitinka ne tik kad „sveikų“, bet ir „apysveikių“ sąvokos, turbūt nė neverta ir aš su tuo sutinku. Draugė įsitikinusi, kad apie šypsenos tobulinimą turėtų pamąstyti daugelis. Ypač tie, kurių amžius yra daugiau nei 25 – eri metai.

„Prieš tiek laiko dar nebuvo populiaru rūpintis vaikų dantimis. Jei neskauda, vadinasi viskas yra gerai. Dar šalies nepriklausomybės pradžioje buvo populiarus toks mąstymas – „Dantys truputį kreivai auga, tarpas per didelis, vienas dantis užstojo kitą – na ir kas čia tokio?“. Niekas neskubėjo nei pas stomatologus, nei pas odontologus. Ir pasėkmės akivaizdžios. Dabar aplink mus daug stengiančių rankomis besijuokiančią burną pridengti žmonių. Tiems, kas netiki tobulos šypsenos galia, reikėtų tai praktiškai išmėginti. O tada… diskutuoti“, – įsitikinusi mano draugė.

„Pasikeičia ne tik klientų šypsena. Netgi veido bruožams tai turi įtakos“, – patikino gydytoja odontologė Rūta Abloževičienė. 

Ji sakė, kad dabar ypač populiaru dantukus koreguoti luminatėmis. Jomis uždengiamas paviršius, suteikiantis dantims naują formą bei spalvą.

Luminatės gali būti standartinės ir keramikinės. Pastarosios pacientui gaminamos individualiai.

Klausydama ir draugės, ir odontologės vis mąsčiau, ar jos teisios. Juk visada yra daugybė „už“ ir „prieš“. Visada yra ir vidinių, ir išorinių barjerų, kurie ragina mus priimti arba nepriimti vienas ir kitus sprendimus.

„Bet argi verta taip sudėtingai mąstyti kalbant apie šypseną? Tai – ne gyvybės ir mirties klausimas. Tai netgi ne klausimas „būti ar nebūti?“, „vesti ar nevesti?“. Apsilankymas pas odontologą – estetinių problemų sprendimas. Paprastas, greitas, efektyvus. O rezultatas – stebinantis, džiuginantis ir pritrenkiantis. Tai kur – bėda?“, – dvejones lyg rūką sklaidė draugė.

Galbūt ir ginčyčiausi. Bet iš įdomumo padiskutuoti. Bet negaliu. Juk puikiai žinau, kokį rezultatą duoda grožio procedūros. Ir, patikėkite, kalbu ne tik apie išvaizdą!

 

 

 

Apie admin

Check Also

Alexander Yakovlev_angel

Aš turbūt tau patogi

Ilgai mintyse kalbėjausi su tavimi. Su savimi. Su mumis. Norėjau paskambanti ar parašyti elektroninį laišką. ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *