Pradžia / Dermatologija / Lytinių lūpų korekcija – tema, braukiama iš tabu sąrašo
Olivier Duhamel

Lytinių lūpų korekcija – tema, braukiama iš tabu sąrašo

Apie tai, kad pernelyg didelės ar nevienodos lytinės lūpos įvairaus amžiaus moterims sukelia diskomfortą, daugelį metų viešai net neužsiminti. Tačiau kuo toliau, tuo garsiau apie tai ima kalbėti ne tik ginekologai, bet ir pačios dailiosios lyties atstovės. 

„Lytinių lūpų asimetrija gali būti įgimta arba atsirasti po gimdymo, dėl amžiaus. Tokių moterų, kurioms ši tema aktuali, yra vis daugiau ir jos klausti nebebijo“, – sakė klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Natalja Jasaitienė.

Jai pritarė ir ilgametę darbo praktiką turinti ginekologė Raimonda Sinkevičienė. Anot pašnekovės, lytinių lūpų asimetrija nėra vien estetinė problema. Yra nemažai atvejų, kai moterims dėl mažųjų lytinių lūpų dydžio, užsimovus kelnaites, tenka nuolat patirti diskomfortą ir net skausmą. Tai atsiliepia ir lytinio akto kokybei.

Iki šiol situacija buvo koreguojama tik chirurginiu būdu. Tačiau pasak medikų, net 60 proc. atvejų kildavo komplikacijų.

Padėtis ėmė keistis prieš maždaug šešerius metus, kuomet Europoje lytinių lūpų asimetrijai šalinti imti naudoti lazeriai. Procedūra užtrunka vos pusvalandį ir jau po kelių valandų moteris gali gyveni įprastą gyvenimą.

„Moterims aktuali ne vienintelė ši problema. Drėgmės atstatymas, šlapimo nelaikymo mažinimas, makšties padribimai, jos elastingumas… Apie visa tai jau imama kalbėti atviriau“, – sakė ginekologė Didona Vilkinienė.

Jos teigimu, spręsdama visas šias ginekologines komplikacijas šiuolaikinė medicina pasitelkia moderniausius lazerius. Jų dėka procedūra tampa nebeskausminga, greita ir efektyvi.

Lytinių lūpų plastika atliekama esant per didelėms, asimetriškoms ar po gimdymo traumos blogai sugijusioms lūpoms.

Per operaciją pašalinamas lytinės lūpos perteklius ar iš naujo suformuojamos norimo dydžio, estetiškos mažosios lytinės lūpos, atnaujinant neteisingai po gimdymo sugijusios lytinės lūpos kraštus. Operacija klinikoje atliekama taikant bendrinę arba regioninę (spinalinę, epidurinę) nejautrą. Per operaciją naudojami tirpstantys siūlai. Išorėje lieka keli nedideli mazgeliai, kurie pašalinami po 10–14 dienų.

Apie admin

Check Also

Photo by Graham Scott

Atjaunėti 10 metų per 3 valandas? Misija įmanoma

Pažadai, pažadai, pažadai…Kiek kartų per dieną išgirstame tuščių pažadų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *