Pradžia / Dermatologija / Gydytoja Natalja Jasaitienė: „Jei rezultato nepavyko pasiekti, didelė tikimybė, kad specialistas tiesiog neįvertino kažkokių faktų“
Grozio_Chirurgija_Paroda_WEB_001

Gydytoja Natalja Jasaitienė: „Jei rezultato nepavyko pasiekti, didelė tikimybė, kad specialistas tiesiog neįvertino kažkokių faktų“

Kaunietė, gydytoja dermatovenerologė Natalja Jasaitienė tvirtina, kad šiuolaikinių medicinos naujovių pagalba jau galima išspręsti tokias odos problemas, kurios kliūtimi specialistams buvo daugybę metų. Viena žinomiausių klinikos „Grožio chirurgija“ specialisčių įsitikinusi, jog veiksmingi gydymo metodai prieinami vis didesniam pacientų ratui, o jų efektyvumas priklauso ne tik nuo objektyvių priežasčių.
– Kokios problemos atveda pacientus į jūsų kabinetą?
– Įvairios ir jų visų neišvardinsi. Dažnai į dermatovenerologą kreipiamasi dėl odos nelygumų, pigmentinių dėmių, strijų, pakitusio veido ovalo, randų, aknės, kraujagyslių, odos senėjimo, raukšlių, išsiplėtusių porų, plaukuotumo.
– Visais išvardintais atvejais galima padėti?
– Efektyviausios šiuo metu yra lazerio procedūros. Dauguma jų neskausmingos, nes atliekamos kartu su šalčio terapija, o rezultatai matomi netgi po pirmojo karto.
– Ar tai – saugu?
– Visiškai. Šalutinių poveikių mokslininkai nėra užfiksavę. Žinoma, prieš kreipiantis pas specialistą reikėtų pasidomėti su kokia technika jis dirba, kur yra mokęsis ją naudoti, kokią patirtį turi. Juk medicininės technologijos modernėja nuolat. Įrangą, kuri buvo pažangi prieš ketvertą ar penketą metų, reikia nuolat atnaujinti, domėtis naujovėmis. Jei anksčiau rezultatui pasiekti reikėdavo aštuonių ar daugiau lazerio procedūrų, tai dabar jų pakanka tris kartus mažiau.
– Bet nejaugi lazeriu gali išspręsti tai, ko nepavyksta padaryti kitomis priemonėmis?
– Jei moderniosios medicinos technologijos „nesuveikia“, gali būti dvi priežastys – išskirtinė paciento odos struktūra arba netinkamai parinkta procedūros programa. Įrangą galima užprogramuoti atlikti vieną ar kitą veiksmą. Yra parenkamas lazerio spindulys, jo intensyvumas, procedūros trukmė. Jei rezultato nepavyko pasiekti, didelė tikimybė, kad specialistas tiesiog neįvertino kažkokių faktų, susijusių su konkrečiu pacientu.
– Tarkim, pigmentinės dėmės. Nemaža dalis žmonių išmėgina skirtingas priemones norėdami, kad jų oda būtų vienodo atspalvio, bet trokštamo efekto taip ir nesulaukia.
– Labai svarbu laikytis tikslių gydytojo nurodymų. Pigmentinės dėmės turi savybę atsinaujinti. Juk lazeriu yra naikinamas pigmentas, bet ne pati ląstelė.
– Aktuali ir odos nelygumų, raukšlių, strijų problema.
– Lazeris yra puiki išeities tiems, kas nori jas spręsti ne chirurginiu būdu. Po procedūros skirtumas lyginant odos būklę „prieš“ ir „po“ būna akivaizdus. Vėlgi, kaip minėjau, svarbus yra paties parinkto spindulio stiprumas. Jau įmanoma veido odą atjauninti bent dešimčia metų. Tiesa, tada rekomenduojama giluminė, frakcinė procedūra. Pacientas maždaug savaitę po jos turi vengti saulės, atsinaujinanti odą išgyvena privalomą uždegimo etapą.
– Tai – naujausias jaunystės receptas?
– Galbūt ir kam nors nepriimtina apie tai kalbėti, bet odos senėjimo procesą sustabdyti nori tikrai daugelis. Tik būdus, kaip tą padaryti, kiekvienas renkasi pats. Juk ir į sporto klubus žmonės eina ne norėdami pabendrauti su bendraminčiais, o pasijusti geriau, saugoti sveikatą.
– Ar užtenka kartą gyvenime ryžtis lazerio procedūrai ir daugybę metų būsi jaunas?
– Žinoma, ne (šypsosi). Klaidinga būtų taip manyti. Juk organizmas ir toliau gyvena savo gyvenimą, yra veikiamas išorinių dirgiklių, reaguoja į aplinką, fizinį aktyvumą. Tiesiog savimi reikėtų rūpintis nuolat.

Apie admin

Check Also

Photo by Graham Scott

Atjaunėti 10 metų per 3 valandas? Misija įmanoma

Pažadai, pažadai, pažadai…Kiek kartų per dieną išgirstame tuščių pažadų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *